KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8639449
nr 863 9449
Mac Hamilton
(f. 1952), Sverige
Träsnitt, Mac Hamilton, E A, signerad. motivet: 22x29
Mac Hamilton, svensk bildkonstnär född 1952 i Uppsala.
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
måndag 2 december 2013
kl 19:23:49
1/12 20:53:33
100 kr
2/12 19:17:20
Olle Alberius (1929-1993)
Louise Adelborg (1885-1971)